ارسال کد تایید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ورود کاربر

شماره تلفن همراه

رمز عبور

×

آموزشی مقاله

ایده بسته بندی چای کیسه ای؛ ساده و خاص||سورنا انتخاب برتر

ارسال توسط ثمین پزشکی

ایده بسته بندی چای کیسه ای؛ ساده و خاص||سورنا انتخاب برتر

چای یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی های جهان است که سالها ست با ابداع بسته بندی خاص کیسه ای استفاده می شود. بسته بندی کیسه ای چای باعث راحت تر کردن استفاده از آن شده است ولی نکته ی قابل بررسی این است که آیا می توان از خلاقیت بیشتری در طراحی کیسه های چای استفاده کرد یا نه؟ جواب بدون شک بله است. شما می توانید چند کیسه ی چای خلاقانه را در ادامه ی این صفحه ببینید.

چای، نوشیدنی آرامش زا:

چایی یکی از نوشیدنی های محبوب در بیشتر کشور های دنیا است از جمله ایران. آقا محمدخان قاجار ملقب به کاشف السلطنه و مشهور به چای کار که با نام «پدر چای ایران» شناخته می‌شود، نخستین کسی بود که کشت چای را در ایران رواج داد. وی در سال 1989 به هند رفت و شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد چایی کرد. چایی نوشیدنی بسیار آرامش بخشی است و در مواقع خستگی، دورهمی ها یا حتی سرکار از حس خوب نوشیدن چایی بهره مند شوید.

انواع چای:

چای به طور معمول در پلاستیک بسته بندی می شود. زیرا عطر آن به شدت فرار است و نمیتوان آن را به راحتی در بسته بندی های سلولزی که منافذ و تخلخل زیادی دارند نگهداری کرد. گاهی از بسته بندی های آلومینیومی که با پلاستیک و چسب coat شده باشد هم استفاده می کنند. اما بیشترین تنوع در بسته بندی چای مربوط به بسته بندی ثانویه آن است. استفاده از لیبل های رنگارنگ و جذاب در شکل های مختلف بیشتری خلاقیتی ست که طراحان و تولیدکنندگان از آن استفاده می کنند.

بسته بندی چایی

چای کیسه ای یا چای تی بگ:

تی بگ به معنای چای کیسه ای است. یعنی چایی که در داخل یک کیسه  کوچک قرار گرفته شده است و به چای لیپتون هم معروف است. لیپتون یک برند اروپایی است و به دلیل اینکه اولین چای کیسه ای بود که وارد ایران شد در ایران به این اسم معروف شده است.

بسته بندی چایی

چرا انتخاب یک بسته بندی مناسب مهم است؟

برندها به طور متوسط ​​حدود 7 ثانیه فرصت دارند تا قبل از اینکه مشتری به سراغ گزینه بعدی برود، تأثیر خوبی روی ان ها بگذارند. طراحی بسته بندی موثر و جذاب نه تنها باعث می شود که یک محصول بیشتر انتخاب شود، بلکه ارزش های برند را نیز منعکس می کند.در این جا بررسی ایده های جذاب بسته بندی های تی بگ و بسته بندی چایی می پردازیم:

پاکت بسته بندی چای کیسه ای خلاقانه:

هنرمندانه چایی بنوشید:

ایده ای بسیار مهیج؛ پس از مصرف تی بگ خود میتوانید با پاکت  بسته بندی کیسه ی چای بسته بندی خود نقاشی داشته باشید. پس تی بگ  خود را دور نیندازید.

پاکت بسته بندی تی بگ برای این طراحی شد تا هر کیسه از کیسه ی دیگر جدا شود. از طرف دیگر همیشه پیدا کردن محلی برای گذاشتن تی بگ خیس یک دردسر است. پاکت های کاغذی یکی از بهترین پیشنهاد ها برای نگهداری کیسه ی چای خیس است که توسط این برند خلاق به جایی برای تفریح تبدیل شده است.

بسته بندی چایی

چای کیسه ای پرنده:

تجربه حس پرواز در کنار نوشیدن چایی:

طراح  به جای کیسه های کاغذی معمولی، پرنده ای را خلق کرده که وقتی داخل چایی خود قرار دهید گویی بال های خود را باز کرده و در حال پرواز کردن در فنجان است.در جلد بسته بندی پرنده هایی بر فراز برگ های چایی در حال پرواز کردن هستند. این پرنده حس دل انگیزی را برای مخاطب خود ایجاد میکند.با این حال پاکت نگهداری کیسه ی چای بسته بندی ساده است و حمل و نقل را سخت نمی کند. پس میتوان این پرنده ی شناور در نوشیدنی را همیشه با خود داشت و از نوشیدن و دیدن آن لذت برد.

بسته بندی چایی

بسته بندی چای کیسه ای نوستالژی

چایی با طعمی از گذشته:

طراحی این بسته بندی الهام گرفته از تاریخ است. انگار گنجینه ای است تاریخی که در طبقه بندی فروشگاه از گذشته ی خیلی دور باقی مانده. انگار فراموش شده است  که چنین چایی در فروشگاه بوده و کشف آن مثل کشف یک عتیقه در انبار قدیمی خانه است.  حالت دایره ای که روی بسته بندی است نشانگر قاب عکسی است. این بسته بندی یک ایده ی جالب را به بازی گرفته است. از کیسه های چای گذر کرده است و خودِ گیاه طبیعی را با آن رنگ های متنوع و زیبا به دست مصرف کننده داده تا در آب جوش قرار دهد.

چایی

خلاقیت برای موفقیت در کسب و کار ضروری است. اگر یک محصول بی مزه را روانه بازار کنید و آن را با چاشنی خلاقیت اصیل تر و حرفه ای تر نشان دهید، می توانید شانس فروشتان را افزایش دهید. سال ها پیش، زمانی که استفاده از بسته بندی کاملاً جدید بود، خلاقیت به اندازه امروز اهمیت نداشت. در چند دهه گذشته، خلاقیت در بسته بندی به یک عامل اساسی تبدیل شده است. شاید به این فکر نکرده بودید که بسته بندی های تی بگ و  خود تی بگ شامل این حجم از تنوع در بسته بندی باشد. با این حال به اشتراک گذاری نظرتان و یا ارسال نمونه های هیجان انگیز جدید به تیم ما می تواند در رشد هر دوی ما موثر باشد. خوشحال می شویم که در کنار هم یاد بگیریم و پیشرفت کنیم.

 دیدگاهتان را بنویسید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورنیاز علامت گذاری شده اند

برچسب ها


سورنا