ارسال کد تایید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ورود کاربر

شماره تلفن همراه

رمز عبور

×

آموزشی مقاله

چطور با هویج بسته بندی خلاقانه طراحی کنیم؟||سورنا انتخاب برتر

ارسال توسط ثمین پزشکی

چطور با هویج بسته بندی خلاقانه طراحی کنیم؟||سورنا انتخاب برتر

هویج جز سبزیجاتی با طعم شیرین است که در زمین رشد می کند. هویج به چشم ها، موها و پوست ما کمک می کند  تا سالم و قوی بمانندایده های خلاقانه از کجا منشا می گیرد؟همه این طرح ها ریشه ای در طبیعت دارند. پس می توان از یک میوه که همه ی مردم دنیا ان را به خوبی می شناسند هم ایده گرفت. مثل هویج .آیا می توان از شکل هویج در بسته بندی ها استفاده کرد؟ چه چیزی در هویج می تواند برای یک طراح بسته بندی الهام بخش باشد؟در اینجا می خوانید:

  • تحلیل ایده های خلاقانه ای که از ظاهر هویج گرفته شده است .
  • ویژگی بسته بندی های خلاقانه.
  • مناسب ترین بسته بندی برای هویج.

بسته بندی هویج:

هویج برای اولین بار حدود 5000 سال پیش در آسیا رشد کرد و خیلی زود به سبزی مورد علاقه بسیاری از باغبانان شمالی تبدیل شد. در اصل هویج سفید بود. اما با گذشت زمان و چند تغییر در ژن آن رنگش عوض شد. حالا هویج را می توان به رنگ های نارنجی، بنفش، قرمز، سفید و زرد در بازار پیدا کرد. هویج در ایران بیشتر به صورت فله خرید و فروش می شود. پس از وزن شدن در یک کیسه ی پلاستیکی یا کاغذی گذاشته می شود تا مسیر خانه را طی کند اما آیا این وضعیت برای هویج مناسب است؟

هویج در خاک می روید در نتیجه به شدت حاوی میکروارگانیسم های مدفوعی و خاکی ست. اگر بعد از چیده شدن شسته نشود این میکروب ها بر روی آن باقی می مانند و رشد می کنند. پس  بهتر از از خرید هویج فله خود داری کنیم. بسته بندی های ساده ای برای هویج وجود دارد که می تواند هم از هدر رفتن آن جلوگیری کند و هم طول عمر نگهداری هویج را زیاد کند.

بسته بندی هویج

ویژگی بسته بندی خلاقانه چیست؟

بسته بندی خلاقانه شامل طرح هایی ست که بتواند راه حل های نوآورانه ای برای مشکلات پیشنهاد دهد. که نه تنها به سریع فروش رفتن محصولات کمک می کند، بلکه در رشد و موفقیت برند هم اثر افزایشی دارد. از طرفی دیگر لازم است این راه حل ها نسبت به قبل مقرون به صرفه تر باشند.

خلاقیت کلید موفقیت بسیاری از کسب و کارها است. به خصوص اگر بتوانید یک محصول به ظاهر ساده (نه مینیمال) را انتخاب کنید و آن را با ایده‌های خلاقانه، منحصربه‌فرد کنید. سال ها پیش، زمانی که صنعت بسته بندی هنوز جدید بود، خلاقیت چندان اهمیتی نداشت. با این حال، در طول چند دهه اخیر با تکامل صنعت، به یک عامل بسیار بزرگ در فروش تبدیل شد.

بسته بندی خلاقانه به  شکل هویج

ایده های خلاقانه برای بسته بندی هویج

هر چند هویج ها رنگ های متنوعی دارند، اما با رنگ نارنجی شناخته می شوند پس برای محصولاتی که از هویج در آن استفاده شده رنگ نارنجی یک رنگ پر کاربرد است.از آناتومی هویج می توان برای بسته بندی میوه های دیگر استفاده کرد. مثل این شکل: پرتقال در هویج.

بسته بندی خلاقانه هویج

پلاستیک ها و جعبه هایی که بعد از بستن شبیه هویج می شوند برای آبنبات شکلات و حتی خود هویج استفاده می شوند. این یعنی شما از طبیعت برای بسته بندی محصولات الهام گرفتید. حتی تبدیل شکل و خم ها به حالتی که حس فانتزی به مصرف کننده بدهد در نوع خود یک خلاقیت به حساب می آید.دیدگاهتان را بنویسید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورنیاز علامت گذاری شده اند

برچسب ها


سورنا