ارسال کد تایید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ورود کاربر

شماره تلفن همراه

رمز عبور

×

آموزشی مقاله

بسته بندی های ضد تعریق یا دئودورانت

ارسال توسط ثمین پزشکی

بسته بندی های ضد تعریق یا دئودورانت

عرق ایجاد شده در بدن خواه ناخواه بر روی پوست ظاهر می‌شود. محیط مناسبی برای رشد باکتری ها می سازد.  برای از بین بردن این رطوبت و مقابله با باکتری‌ها باید از مام ضد تعریق یا دئودورانت استفاده کرد. هر چند که گاهی خبرهایی از مضر بودن این محصول به گوش می رسد اما مصرف آن روز به روز افزایش می یابد. زیرا این محصول می تواند حتی بعد از یک بار استفاده جای خود را در دل مصرف کننده باز کند.

دئودورانت:

 رفع کننده بوی بد است. این محصولات از ترکیب روغن معطر، اسانس و الکل به دست می‌آیند علاوه بر خاصیت خوشبوکنندگی، آنتی باکتریال هم هستند. دئودورانت‌ها فرایند عرق کردن را از بین نمی‌برند، تنها بوی ناخوشایند عرق را از بین می‌برند. به همین دلیل در هر حالت از نظر منفی منتقدین در امان مانده اند. زیرا به جای اینکه جلوی ترشحات غدد عرقی را بگیرد، بدن را خوش بو می کند. مثل یک خوشبو کننده.

 

دئودورانت

مام ضد تعریق :

 در گذشته در فرمولاسیون این محصولات از آلومینیوم استفاده می شد. به مرور زمان و پس از مشخص شدن تاثیر منفی این عنصر بر روی بدن استفاده از آن متوقف شد. آلومینیوم باعث سیاه شدن پوست می شود در نتیجه تولیدکنندگان با تغییر فرمولاسیون، تلاش کردند تا به محصول مد نظر خود برسند. این محصول روی ریتم طبیعی بدن اثری ایجاد می کند که باعث می شود فرایند عرق کردن برای مدت کوتاهی قطع شود. هر چند که تغییر فرمولاسیون کارای انها را کم کرده ولی باز هم توسط اهل نظر پیشنهاد نمی شود.

 

مام، ضد تعریق بهتر است یا دئودورانت:

انتخاب از میان مام، ضد تعریق یا دئودورانت یک انتخاب کاملا شخصی است. هر فرد بسته به اولویت‌های خود یکی از این دو محصول را انتخاب می‌کند.   دئودورانت چون معمولا به شکل اسپری است، استفاده از آن در طول روز بسیار ساده‌تر است. برخی از افراد با رطوبتی که دئودورانت ایجاد می‌کند مشکلی ندارند و تنها مایل به رفع بوی بد عرق هستند در نتیجه این محصول را انتخاب می‌کنند. اما آن دسته از افرادی که بیشتر عرق می‌کنند و مایل تعدیل کردن این فرایند هستند، بهتر است از مام‌های صابونی یا ژل استفاده کنند. 

بسته بندی مام

چرا به ضد تعریق مام می گویند؟

مام در واقع نام برندیست که اولین بار ضد تعریق هایی با حالت صابونی را به بازار عرضه کرد. این محصول با ترکیب ضد باکتری زینک اکساید به بازار عرضه شد و به مرور زمان فرمولاسیون  آن دچار تغییر شد. در سال 1952 یعنی دقیقا 4 سال بعد از اختراع خودکار های امروزی، مام با تغییر بسته بندی خود دوباره بر سر زبان ها افتاد.اینبار توسط شکل بسته بندی.

بسته بندی مام

دئودورانت از چه محصولاتی تشکیل شده است؟

فرمولاسیون کلی بیشتر ضد تعریق ها بر یک اساس است. البته تغییر شکل آنها از حالت ژل به صابون و یا به مایع موجب میشود تا فرمول آن تغییر کند. اما به طور کلی مواد تشکیل دهنده ی دئودورانت بر پایه ی :سیکلومتیکون، دایمتیکون، الکل استئاریل، روغن کرچک هیدروژنه، تالک، گلیسریل استئارات، آلومینیوم زیرکونیوم تتراکلروهیدرکس گلای، پروپیلن گلیکول، کربوواکس، پرومیدیوم SY، آب DI، CLV موناتریک، استئارات سدیم.

بسته بندی های ضد تعریق 

بیشتر ضد تعریق ها در بسته بندی های پلاستیک به بازار عرضه می شوند. البته مدل های اسپری شونده هم وجود دارند که در آلومینیوم های اروسول قرار میگیرند. ضد تعریق ها همیشه نیاز به اپلیکاتور دارند. به همین دلیل باید در انتخاب بسته بندی مناسب برای آن دقت کرد. انواع بسته بندی های  دئودورانت یا مام شامل:

  • بسته بندی استیکی
  • بسته بندی غلتکی
  • اسپری های اروسول
  • جار: در مواقعی که در جار بسته بندی شود کاردک باید وجود داشته باشد.

 

بسته بندی ضد تعریق

چگونه مناسب ترین بسته بندی برای دئودورانت انتخاب کنیم؟

انتخاب اپلیکاتور ها با توجه به گرانروی و فرمولاسیون پیشنهاد می شود. مثلا ترکیباتی که حالت ژلی دارند، انتخاب بسته بندی غلطکی برایشان مناسب تر است.  زیرا استفاده را برای مصرف کننده راحتتر می کند. اما بهتر است محصولاتی که حالت صابونی تر دارند از بسته بندی های استیکی برای آن استفاده  کنند. البته از جار هم برای بسته بندی دئودورانت استفاده می شود. ولی هدف اصلی در بسته بندی در جار القای احساس طبیعی بودن فرمولاسیون است. ولی لازم است برای جار های محتوی ضد تعریق محلی برای اپلیکاتور تعبیه شود. زیرا مصرف کننده دوست ندارد موضع استفاده از یک ماده دستش آلوده شود.

بسته بندی های جدید دئودورانت

استفاده از پلاستیک و آلومینیوم در بسته بندی های مام مرسوم است. تیم طراحی برند داو در شرکت یونیلیور برای کاهش آسیب به محیط زیست بسته بندی قابل پر شدن ساخته است. بسته بندی این محصول دور انداخته نمی شود بلکه مصرف کننده می تواند فقط صابون دئودورانت را مجدد خریداری کند.

کم کم برند های مختلف برای عقب نماندن از رقابت شروع به استفاده از این نوع بسته بندی های کردند.

طراحی ارگونومیک برای ضد تعریق میتواند در روند فروش تاثیر قابل توجهی بگذارد. زیرا خیلی از خانم ها و حتی آقایان ضد تعریق خود را در بیرون از منزل هم استفاده می کنند.استفاده از تیوپ ها با اپلیکاتور غلطکی هم یک ایده جالب است که توسط برند کوزس اجرا شد. با توجه به ارزان و راحت بودن استفاده از تیوپ، پیش بینی می شود که در اینده تولید کننده های بیشتری به تیوب روی آورند.  در عین حال تیوب ها آسیب کمتری به محیط زیست می زند و می توانند جایگزین خوبی برای ظرف های پلاستیکی و شیشه ای باشد.

سرمایه گذاری بر روی تولید دئودورانت یک سرمایه گذاری موفق خواهد بود. زیرا این محصول یونیسکس بوده و دامنه ی گسترده ای از مصرف کنندگان را در بر می گیرد. البته از انجایی که از عطر در فرمولاسیون دئودورانت استفاده می شود، در انتخاب رنگ و طرح بسته بندی باید به جنسیت عطر و مصرف کننده ی آن دقت شود.در کل در انتخاب هر محصولی باید به راحتی مصرف کننده ی آن دقت کرد. در بین لوازم بهداشت یکه روزانه از آن استفاده میکنیم، ضد تعریق یکی از نمونه ها ی ست که در تولید آن به اپلیکاتور دقت کافی شده است. رقابت در بازار تولید دئودورانت در دنیا به شدت داغ است و لازم است تا با انتخاب یک طراحی مناسب توجه خریدار را در قفسه به سمت خود جلب کنید. دیدگاهتان را بنویسید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورنیاز علامت گذاری شده اند

برچسب ها


سورنا