ارسال کد تایید

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ورود کاربر

شماره تلفن همراه

رمز عبور

×

آموزشی مقاله

رنگ ها ی بسته بندی آبنبات چگونه مخاطب خود را جلب می کنند؟

ارسال توسط ثمین پزشکی

رنگ ها ی بسته بندی آبنبات چگونه مخاطب خود را جلب می کنند؟

رنگ ها برای بیان احساسات، عواطف و افکار شما به فرد بعدی استفاده می شوند. پس مشخص است که رنگ ها نقش مهمی در بازاریابی هر محصول دارد. بسته بندی می تواند محصول را برای مشتریان رساتر کنند. طبق یک نظرسنجی، 85 درصد از مشتریان به دلیل رنگ بسته بندی محصول را می خرند.

جالب است بدانید که بیشترین رنگی که در بسته بندی محصولات غذایی از بستنی گرفته تا کلوچه و شکلات، رنگ خاکستری روشن است. حدود 20 درصد از تمام محصولات عرضه شده در دسته های غذایی، خاکستری روشن بر روی مواد بسته بندی خود استفاده می کنند.

در پایان این متن می توانید به سوالات خود در مورد:

نقش رنگ های بسته بندی در خریدن محصول توسط خریدار

چگونه باید رنگ مناسب برای بسته بندی انتخاب کرد

رنگ هایی که در بسته بندی آبنبات پر کاربرد هستند

بسته بندی آبنبات

نقش رنگ در خریدن محصول توسط خریدار در چیست؟

وقتی صحبت از رنگ‌های نمادین مانند قرمز و صورتی به میان می‌آید، برندها باید به واکنش های احساسی که این رنگ‌ها در مشتریان ایجاد می کند توجه کنند. هنگام طراحی بسته‌بندی غذا یا آب نبات، باید اثر هر کدام از رنگ ها را در ناخودآگاه خریدار در نظر بگیرند. 

رنگ ها نیاز اساسی زندگی هستند که وجودشان برای ایجاد احساس نشاط ضروری ست. رنگ ها می توانند بسته بندی محصول را از سایر محصولات مشابه در قفسه ی فروشگاه متمایز کند. رنگ در بسته بندی آبنبات نقش مهمی دارد. در واقع یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی در طراحی انتخاب رنگ است. رنگ ها نقش های زیادی در صنعت بازاریابی ایفا می کند. برای این منظور تصمیم گرفتیم بعضی از مهمترین نقش هایی که رنگ ها در بسته بندی ایفا می کنند را در اینجا جمع کنیم.

چگونه رنگ مناسب برای بسته بندی خود انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب یک رنگ ها باید چندین نکته را در نظر بگیرید:

باید ذهنیت مشتریان هدف را در مد نظر داشته باشید. فرهنگ ها، هنجارها و ارزش های مشتریان خود را مدنظر قرار دهید. 

باید بدانید که سن، جنسیت، وضعیت تحصیل مخاطبان شما چیست.

این بسته بندی برای جوانان 18 تا 24 ساله طراحی شده است. برای جذاب کردن بسته بندی برای این جمعیت، بسته بندی به گونه ای طراحی شده است که از میوه واقعی تقلید کند تا ظاهری دلپذیر در چشم مصرف کنندگان داشته باشد.این بسته بندی کاغذی نه تنها قابل بازیافت است، بلکه می توان از آن به عنوان یک ظرف شیرینی و لوازم التحریر خاص بر روی میز استفاده کرد. 

بسته بندی آبنبات

رنگ بسته بندی باید متفاوت از رقبا باشد تا محصول را متفاوت از سایر محصولات نشان دهد. به این ترتیب محصول شما در قفسه ها در لابه لای حجم محصولات دیگر گم نمی شود.

از طرفی این رنگ متفاوت نباید خیلی دور از خاصیت و ویژگی های محصول داخل آن باشد.

رنگ بسته بندی باید بتواند ارتباط با مشتریان را به سرعت تداعی کند. مثلا به مشتریان این پیام را بدهد که لوکس است یا به طور خاص برای رویدادهای خاصی سفارشی شده است.

هویت برند محصول خود را در طول طراحی مد نظر داشته باشید. از طرح ها و رنگ هایی استفاده کنید که بتواند داستان برند شما را به بیننده توضیح دهد.

 "چهره سرگرم کننده" نقطه ی درخشش این بسته بندی ست. یک پیوند بصری شاد در سراسر آن وجود دارد که برای تشویق بروز واکنش احساسی و نمایش رنگ ها چشم نواز است. در نتیجه تشخیص آسان محصول را برای مشتریان افزایش می دهد.

بسته بندی آبنبات

ایده ای ارزان ولی دلنشین. این آبنبات ها به صورت جداگانه در داخل جعبه پیچیده می شوند. طراح ان خواسته که مطمئن شود که هر آب نبات به طور جداگانه چهره ای شاد داشته باشد. توجه به جزئیات همیشه بخش بزرگی از یک طراحی عالی است.

روانشناسی رنگ ها در بسته بندی؛ هر رنگ نماد چه احساسی ست؟

رنگ ها بهترین راه برای بیان ماهیت محصول شما هستند. رنگ‌های روشن، جدیت یا تنوع را به ما نشان می‌دهند، لطافت و آرامش را تداعی می کنند.

سفید:رنگ سفید پیام صلح، سادگی، ظرافت و خلوص را می دهد و به بسته بندی شما ظاهری درجه یک می دهد.

مشکی:رنگ مشکی نماد قدرت و اقتدار است.

قرمز:رنگ قرمز نشان دهنده هیجان، اشتیاق و قدرت محصول شماست. سایه های رنگ قرمز در بازار برای محصولات با بسته بندی مجلل استفاده می شود و می تواند ظاهر پر انرژی محصول را نشان می دهد.

سبز:رنگ سبز نشانی از طبیعت است. سبز نشان دهنده این است که یک محصول سازگار با محیط زیست و ارگانیک است. رنگ سبز نشان دهنده رشد و مواد مغذی موجود در محصول است.

نارنجی:رنگ نارنجی نشان دهنده سرگرمی و ماجراجویی در بسته بندی محصول است. انتخاب رنگ نارنجی، باعث اعتماد به هویت برند می شود.

 زرد:رنگ زرد با شادی و بهینه سازی محصول ارتباط دارد. نوآوری را در بسته بندی شما نشان می دهد در نتیجه می تواند برای کودکان و نوجوانان جذاب باشد.

فیروزه:بسته بندی هایی با رنگ فیروزه ای نشان دهنده خلوص و شفافیت محصول است.

 بنفش:بنفش نماد سلطنت و تجمل است. بسته بندی که برای هدیه دادن طراحی شده می تواند با رنگ بنفش به یک بسته بندی ایده آل تبدیل شود.

آبی:رنگ آبی نشان دهنده خلوص، نجابت، صداقت و آرامش است.

 صورتی:رنگ صورتی آرامش و زیبایی را نشان می دهد و معمولا برای بسته بندی  محصولات که حال و هوای فمینیستی دارند استفاده می شود.

رنگ های که در بسته بندی آبنبات پر کاربرد هستند:

آب نبات معمولاً یک محصول طبیعی نیست. این بدان معنی است که می توانید هر رنگ یا شکل دیوانه کننده ای را که فکر می کنید در طراحی آن استفاده کنید. این موضوع در طرح های بسته بندی به خوبی منعکس شده است. رنگ های طبیعی یا نود در آن دیده نمی شود و همه ی رنگ ها از تناژ هایی ست که یاد اور دنیای دیزنی هستند.قرمز ذاتا رنگ خون و آتش است. بسیاری آن را برای قرن ها با انرژی و قدرت مرتبط دانسته اند. قرمز و صورتی نیز با احساس عشق و اشتیاق مرتبط هستند. استفاده از رنگ قرمز بر روی بسته بندی محصول به سرعت توجه خریداران را به خود جلب می کند - به این فکر کنید که چقدر از رنگ قرمز برای نشان دادن "خطر" روی برچسب ها یا علائم هشدار استفاده شده است. تابلوهای ایست هم قرمز هستند.

این آب نبات یک محصول سنتی سوئد است، بنابراین این طرح  نیمه شفاف پاکت بسته بندی و رنگ صورتی ملایم، انتخاب خوبی برای آن است. این طراحی یک پای خود را در سنت نگه داشته است اما همچنان بسته بندی مدرن‌ نشانه هایی از مدرن بودن دارد.

بسته بندی آبنبات

مصرف کنندگان طعم آبنبات های شیرین با طعم میوه ای را، قرمز ترجیح می دهند. اما نظرشان در مورد طعم ترش تفاوت است. رنگ های زرد یا سبز حس اسیدی و ترش تری دارند. انسان رنگ را با طعم مرتبط می کنند. بنابراین استفاده از رنگ هایی که طعم محصول شما را بر روی بسته بندی آبنبات تداعی می کند، می تواند خریداران را جذب خود کند. از طرف دیگر بسته بندی باید همیشه نشان دهنده ی محصول داخلی خود باشد و انتخاب رنگ مناسب می تواند کمک کند خریدار به اشتباه نیفتد.پایه و اساس این برند، طرح راه راه زرد و سفید است. نام و برند با رنگ قرمز پررنگ چاپ شده است. هر طعم فرونا یک جفت چشم و یک تکه میوه دارد که شبیه لبخند است و همچنین به ما می گوید که کدام طعم است. 

از طرح بسته بندی عالی آبنبات الهام بگیریم:

طرح های بسته بندی آبنبات یکی از سرگرم کننده ترین دسته ی بسته بندی مواد غذایی است. رنگ های شاد  فراوان، طرح های سرگرم کننده و ایده های هوشمندانه چیزهایی هستند که اغلب در بسته بندی آبنبات می بینیم. این تم های تکراری با یک دلیل ثابت ساخته می شوند؛ ذات شاداب آبنبات.بزرگترین مشتری آبنبات بچه ها هستند. این بدان معناست که بسته بندی و طراحی سرگرم کننده در این بسته بندی بسیار مهم است.

آب نبات محدودیت چندانی برای بسته بندی ندارد.فقط باید بسته بندی شود. نیازی به سرد کردن، یخ زدن یا سختی های نگهداری مایعات را ندارد.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

* نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورنیاز علامت گذاری شده اند

برچسب ها


سورنا