حمایت از محیط زیست و بازیافت بسته بندی

حمایت از محیط زیست و  بازیافت بسته بندی

میزان فزاینده زباله تولید شده در جامعه مدرن تاثیر زیادی بر محیط زیست دارد. روزانه زباله های بسیار زیادی در جهان تولید می شود وآسیب بسیار جدی به محیط زیست وارد می کنند. در صورت کنترل نشدن زباله های رها شده در طبیعت،اقیانوس ها و.. خسارت های جبران ناپذیری را برای انسان و حیوانات پیش رو خواهیم داشت. زباله ها بر روی کره زمین به اشکال مختلف ریخته می شود و سال ها زمان می برد تا زباله ها نابود شود.راه های بسیاری وجود دارد تا از میزان افزایش زباله ها در طبیعت جلوگیری شود از جمله توجه به جنس بسته بندی هایی تولید شده برای بازیافت آن ها در صنعت های گوناگون و با کاهش تولید زباله و استفاده مجدد یا بازیافت به محیط زیست خود کمک کنیم.

محیط زیست

آمار زباله های تولید شده در سراسر جهان چگونه بوده است؟

در سرتاسر جهان،میزان تولید زباله در حال افزایش است.در سال 2016،شهرهای جهان حدود 2.01 میلیارد تن زباله تولید کردند که به میزان 0.74 کیلوگرم برای هر نفر در یک روز بوده. با رشد سریع جمعیت و افزایش شهرنشینی ،انتظار می رود که تولید زباله سالانه70درصد از سطح سال 2016 به3.40 میلیارد تن در سال 2050 افزایش می یابد.

 

اثرات منفی مدیریت نادرست در کنترل تولید زباله :

مدیریت نادرست می تواند بر اقتصاد کلی یک کشور نیز تاثیر گذاشته و دولت باید برای مقابله با اثرات مدیریت نادرست پسماند پول زیادی خرج کند. علاوه بر این، حیوانات وابسته به محیط زیست نیز به دلیل نشت نفت و شسته شدن مواد شیمیایی که مستقیماً باعث آلودگی خاک و آب می شود، با خطر بزرگی روبرو هستند. سوزاندن زباله های دور ریخته شده و مواد پلاستیکی منجر به آلودگی هوا و محیط زیست می شود.

بسته بندی ها چگونه باعث آلودگی محیط زیست می شوند:

تنوع در بسته بندی بسیار بالااست . نیاز به بسته بندی در صنعت های مختلفی لازم بوده و مردم در زندگی روزمره خود نیاز به استفاده این بسته بندی ها داشته برای مصارف غذایی ،دارویی،بهداشتی و...اما پس از استفاده از محتویات داخل آن به زباله تبدیل میشود که در صورت توجه نکردن به موارد مهمی برای بازیافت آن، در دراز مدت از بین نرفته و به محیط زیست ،آسیب فراوانی می رساند. با توجه به تشدید آلودگی پلاستیکی در سراسر جهان، خرده فروشان به راه حل های بسته بندی سازگار با محیط زیست روی می آورند. بسته‌بندی‌های زیست‌محیطی همچنین در میان مصرف‌کنندگانی که به خوبی از اثرات مخرب زباله‌های پلاستیکی در محیط‌ زیست آگاه هستند، هیاهویی را برانگیخته است.

محیط زیست و بسته بندی

بسته بندی سازگار با محیط زیست چیست؟

به هر بسته‌بندی گفته می‌شود که بازیافت آن آسان باشد، برای افراد و محیط زیست ایمن باشد و از مواد بازیافتی ساخته شده باشد. از موادهای تولیدی با حداقل تاثیر بر مصرف انرژی و منابع طبیعی استفاده می کند .بسته‌بندی سازگار با محیط‌ زیست هر بسته‌بندی است که بازیافت آن آسان باشد، برای افراد و محیط زیست بی‌خطر باشد و از مواد بازیافتی ساخته شده باشد. از مواد و شیوه های تولیدی با حداقل تاثیر بر مصرف انرژی و منابع طبیعی استفاده می کند.

بسته بندی سازگار با محیط زیست

بسته بندی ساندویچ:

مفهوم بسته بندی که هم هوشمندانه و هم شیک بود. یک جعبه کاغذی ساده و قهوه ای رنگ که وقتی بسته می شود مثلثی شکل است.اما نگران نباشید - دستورالعمل های بصری در هر جعبه وجود دارد که شما را از طریق آن راهنمایی می کند.دیگر خبری از کاغذ کثیف و دست های آشفته نیست.

بسته بندی ساندویچ

 

بسته بندی puma:

گفته می شود که جعبه های کفش میلیون ها تن زباله را تشکیل می دهند. در سال 2010، برند مد ورزشی، PUMA، با مشارکت پوما بسته بندی سازگار با محیط زیست ایجاد کرد.که استفاده از مقوا را تا 65% و انتشار کربن را تا 10000 تن سال کاهش می‌دهد. کیسه کوچک هوشمند همچنین نیاز به کیسه پلاستیکی همراه با کیف حمل کننده سازگار با محیط زیست را که مصرف کنندگان توانند مجددا استفاده و بازیافت کنند را از بین می برد. به گفته PUMA، کیسه کوچک هوشمند سالانه 8500 تن کاغذ، 20 میلیون مگاژول برق، 1 میلیون لیتر نفت کوره و 1 میلیون لیتر آب صرفه جویی می کند.

 

بسته بندی پوما

فقط یک کیف معمولی قابل استفاده مجدد نیست. از پارچه نبافته ویسکوز کتان ساخته شده است که 60 روز پس از دور ریختن تجزیه می شود. الیاف با ضایعات صنعتی الیاف کتان تولید شده است، بنابراین هیچ منبع جدیدی استفاده نمی شود. این ماده تنها به حداقل انرژی در طول تولید نیاز دارد تا به کاهش ردپای کربن کمک کند. این کیسه حامل زیست تخریب پذیر را می توان برای برندها، شرکت ها و سازمان های مختلف در صنایع مختلف تولید کرد.

محیط زیست

بسته بندی های رها شده در محیط زیست در طولانی مدت سبب آسیب جدی به طبیعت می شود. اما همین بسته بندی با انتخاب دقیق مواد مصرفی و طراحی های هوشمندانه می تواند به محیط زیست کمک ویژه وبلند مدتی کند البته کیفیت در استفاده راحت تر بسته بندی بالاتر می رود .امروزه فرهنگ تولید بسته بندی سازگار با محیط زیست بسیار رو به افزایش است .بسته بندی سازگار با محیط زیست یکی از بهترین شیوه های برای امن نگه داشتن محیط زیست است.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر وارد کننده‌ی ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، با سال ها تجربه ی موفق. اجرای بیش از 1000 پروژه‌ی موفق در زمینه‌ی واردات بسته بندی های با کیفیت استاندارد های منتخب جهانی.

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.