10 گام برای انتخاب بهترین تیوب برای محصولات آرایشی و بهداشتی

10 گام برای انتخاب بهترین تیوب برای محصولات آرایشی و بهداشتی

تیوپب ها از جمله آشناترین بسته‌بندی‌هایی هستند، که همه‌ی ما آن‌ها را با بسته‌بندی خمیردندان می‌شناسیم. بسته‌بندی‌های آلومینیومی که رفته‌رفته جای خود را با پلی‌اتیلن‌ها عوض کردند. مهمترین مزایای استفاده از تیوب امکان استفاده تا آخرین قطره ی محصول است. کیفیت چاپ بر روی تیوب ها معضلی است، که تولیدکنندگان را وادار به استفاده از لمینت های مختلف برای آن‌ها کرده است.

تیوب برای بسته بندی محصولات مختلف استفاده می شود. محصولاتی نظیر:

 •  انواع محصولات بهداشتی: کرم صورت، کرم شب ،کرم روز،کرم دورچشم،کرم لیفت صورت، کرم روشن کننده ،کرم ضد چروک،کرم ضد پیری، کرم سفت کننده، کرم لایه بردار، کرم پودر، کرم ضد آفتاب، کرم ویتامین، کرم خاویار، کرم حلزون ، کرم طلا، لوسیون‌ها، کرم bb وکرم cc.
 •  محصولات آرایشی : کرم پودر، پرایمر، کانسیلر، هایلایتر، رژ لب و کانتور.
 •  محصولات دارویی: پمادهای درمانی و ژل های ضد عفونی کننده.

با توجه به گستره ی تنوع محصولاتی که از تیوپ برای بسته بندی آن می توان استفاده کرد، لازم است با نحوه ی انتخاب آنها آشنا شویم.

در این مقاله در نظر داریم تا گام به گام با روش های انتخاب مناسب ترین تیوب برای محصول خود آشنا شوید.

چگونه مناسب ترین تیوب برای محصول خود را انتخاب کنیم؟

گام اول:

 • چه حجمی نیاز دارید؟

تیوپ ها در سایز های مختلف قابل استفاده هستند. از 2 میلی لیتر ،که برای بعضی کرم های دارویی و sample ها استفاده می شوند تا حجم های نزدیک به 300 میلی لیتر می توان از بسته بندی تیوپ ها استفاده کرد. البته با توجه به حجم، امکان استفاده از درب و اپلیکاتورهای متنوع محدود می شود. اما به طور کلی تیوپ محصولی است ،که با انواع محصولات سازگار است.

بسته بندی تیوب

گام دوم:

 • بررسی گرانروی (ویسکوزیته):

محصول میزان گرانروی محصولات میتواند در انتخاب یک ظرف مناسب بسیار تاثیر گذار باشد. هر چند که تیوپ این امکان را به تولید کننده می دهد تا بتواند به کمک اپلیکاتور های مختلف انواع محصولات با گرانروی متفاوت را در آن بسته بندی کرد. اما توجه به گرانروی محصول باعث افزایش سرعت انتخاب محصولتان می شود. محصولات جامد تر که به خودی خود جاری نمی شوند، را باید حتما در تیوپ های آلومینیومی یا collapse tube بسته بندی کرد. در این نوع از بسته بندی برای خروج ماده به نیروی خارجی لازم است. نمی توان تنها با نیروی گرانش مواد را از داخل تیوپ خارج کرد.

تیوب

 

گام سوم:

 • میزان ماندگاری محصول در انتخاب جنس تیوپ تاثیر گذار است:

تیوپ های آلومینیومی حداقل مهاجرت را به داخل مواد شیمیایی دارند. از این رو می توان با خیال راحت از ان ها برای نگهداری طولانی مدت انواع مواد شیمیایی استفاده کرد. اما با توجه به ویژگی های دیگر مثل محدودیت در چاپ، بسیاری از تولید کنندگان ترجیح می دهند تا از تیوپ های با پایه پلاستیک استفاده کنند. هرچند این روزها پوشش های مناسب و قوی برای تیوپ های آلومینیومی استفاده میشوند، اما همچنان در دست گرفتن تیوپ های PE و laminet بین مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارد.

تیوب

گام چهارم:

 • گروه مشتریان شما چه نوع محصولی را می پسندند؟

هر نوع از جنس تیوپ با نوع خاصی چاپ جلای منحصر به فردی می گیرد. پس یادتان باشد قبل از انتخاب نوع چاپ و جنس تیوب به طبقه ی مصرف کنندگان تان توجه کنید. مثلا خانم های با سن بالاتر از 40 ترجیح میدهند، از محصولات براق استفاده کنند. پس طرح های طلاکوب می تواند در میان محصولات این رده ی سنی خیلی پر طرفدار باشند. اما نوجوانان محصولات با روکش مات را ترجیح می دهند.

تیوب سورنا

گام ششم:

 • برش قطری تیوب

برش مقطع عرضی تیوب ها به طور کلی به دو شکل دایره و بیضی تقسیم می شود. انتخاب آن در بیشتر موارد سلیقه ای ست. البته که متخصصان پیشنهاد میکنند برای حجم های بالاتر از انواع بیضی استفاده شود. زیرا کنترل خروج از تیوب ها با سطح مقطع بیضی در حجم های بالا راحتتر است. شکل مقطع عرضی تیوپ می تواند در انتخاب درب هم تاثیر گذار باشد پس قبل از نهایی شدن جنس و شکل تیوب به دنبال انتخاب درب آن نروید.

 

تیوب

گام هفتم:

 • انتخاب درب تیوپ و مسائل مربوط به آن

گرانروی ماده داخل تیوب، اندازه ی دهانه، شکل برش مقطع عرضی تیوب می تواند در انتخاب درب آن یک فاکتور اساسی باشد . مدت زمانی که باید از آن محصول استفاده کرد هم از جمله مواردی است که باید به آنها توجه ویژه نشان داد. از جمله پر کاربرد ترین انواع درب هایی که برای تیوب استفاده می شود: درب های پیچی مخصوص محصولاتی ست که تاریخ انقضای کوتاه مدتی دارند و یا در بسته بندی هایی با حجم های کم تولید می شوند. به طور کلی درب های فشاری مکمل اپلیکاتور های مختلف که در بسته بندی تیوب ها استفاده می شوند هستند. وجود این درب ها به عنوان محافظت کننده از اپلیکاتور یا پمپ ها کمک می کند تا بهداشت مواد داخل تیوپ به بهترین شکل ممکن تامین شود. درب های فلیپ تاپ، یکی از محبوب ترین درب هایست که مصرف کنندگان تیوپ علاقه دارند از آن استفاده کنن. قیمت تمام شده کم در کنار استفاده راحت و عمر به نسبت طولانی از جمله مزایای دربهای فلیپ تاپ است. 

گام هشتم:

اپلیکاتورهای که می توان در تیوب ها استفاده کرد اپلیکاتور ها به دلیل اینکه استفاده از محصولات را راحت تر می کنند، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در نتیجه استفاده از ان بر روی تیوپ می تواند میزان فروش را تا حد قابل قبولی افزایش دهد.

انواع اپلیکاتور های تیوپ:

 •  اپلیکاتور رولی
 •  اپلیکاتور های شانه دار
 •  اپلیکاتور برس مویی و سیلیکونی
 •  اپلیکاتور چشمی
 •  اپلیکاتور با لرزش
 •  اپلیکاتور برق لب یا slant tip
 •  اپلیکاتور برس نواری یا RibbonTip
 • اپلیکاتور پیچی یکبار مصرف دارویی
 •  اپلیکاتور کاردک دار
 •  اپلیکاتور اسفنجی

گام نهم:

تیوپ ها ی پمپ دار بیشتر در محصولات بهداشتی استفاده می شوند. هر چند که تیوب های پمپ دار در بسته بندی محصولات دارویی هم دیده می شوند اما بازار مصرف کنندگان، تیوب پمپ دار را بیشتر در محصولات لوکس می پسندد. امکان استفاده از انواع پمپ های نی دار، پمپ های تحت خلاء پمپ غلیظ پاش، پمپ رقیق پاش، فوم ساز ها و پمپ های اروسول برای تیوپ ها وجود دارد. البته انتخاب مناسب ترین تیوب نیاز به مشاوره ی حرفه ای متخصصین دارد.

تیوب

گام دهم:

بسته بندی های ثانویه پر کاربرد برای تیوب ها برای انتقال محصولات از کارخانه تا دست مصرف کننده در بسیاری از موارد از بسته بندی های ثانویه هم استفاده می کنند. تیوپ ها را می توان به راحتی در جعبه های مقوایی از گرماژ پایین تا بالا بسته بندی کرد، همچنین بلیستر ها هم در بسته بندی ثانویه ی تیوپ ها پر کاربرد است.

تیوب

تیوب ها یکی از پرکاربرد ترین بسته بندی ها در صنعت آرایشی، بهداشتی و دارویی ست. هر چند گستره ی استفاده از تیوب ها هر روز در حال گسترده تر شدن است و بسیاری محصولات دیگر مثل غذای فضانوردان در آن بسته بندی می شود. اما لازم است تا با در نظر گرفتن محصول و نیاز هایی که مصرف کننده ی هدف آن دارد مناسب ترین نوع تیوب انتخاب شود. مشاوران خبره ی سورنا می توانند به شما در تکمیل طراحی یک محصول حرفه ای کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر وارد کننده‌ی ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، با سال ها تجربه ی موفق. اجرای بیش از 1000 پروژه‌ی موفق در زمینه‌ی واردات بسته بندی های با کیفیت استاندارد های منتخب جهانی.

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.