چگونه بسته بندی در فروش محصول اثر می گذارد؟

چگونه بسته بندی در فروش محصول اثر می گذارد؟

هیچ موقع نمی توان از میزان اهمیت بسته بندی محصولات صرف نظر کرد. بسته بندی نقش های متعددی را برای برندها و مشتریانشان ایفا می کند. همچنین بازاریابی، فروش و آگاهی از برند ازجمله کارهای ست که یک بسته بندی خوب به خودی خود انجام می دهد. بسته بندی باید اطلاعات کافی را از طریق متن، تصاویر و اشکال هندسی خود بهمخاطب نشان دهد. باید به راحتی در حین مصرف باز شود و در عین حال در طول حمل و نقل باز نشود. در ادامه به بررسی چند قانون مهم در بسته بندی که مستلزم رعایت است می پردازیم:

تاثیر لوگو و فونت برند:

تاثیر لوگو

بسته‌بندی‌هایی که شامل عناصر برند، مانند لوگوها، رنگ‌های برند و فونت‌های برند است، می‌تواند به مشتریان کمک کند تا شرکت سازنده محصول را شناسایی کنند. همچنین می تواند به مشتریان جدید کمک کند تا با برند شما آشنا شوند و آگاهی از برند را بهبود بخشند. بسته بندی یک فرصت بزرگ برای آگاهی از برند است و همچنین باید با شخصیت برند شرکتی که محصول را می فروشد مطابقت داشته باشد. بسته بندی شما نیز نقش اساسی در افزایش فروش دارد .

اولین برداشت از محصول شما :

بسته‌بندی شما اغلب اولین برداشتی است. که مشتری، از شرکت شما می‌گیرد، و بسیار مهم است، که اولین برداشت را به خوبی ایجاد کنید. اگر بسته بندی شما با کیفیت باشد، مشتریان به احتمال زیاد برند و محصولات شما را با کیفیت مرتبط می کنند. به ویژه مهم است که بسته بندی شما به اندازه کافی از محصولات شما محافظت کند. اگر اینطور نباشد، به نظر مشتریان می رسد ،که شما به اندازه کافی به محصولات و مشتریان خود اهمیت نمی دهید.

آگاهی از برند:

بسته بندی ابزاری عالی و مناسب ،برای افزایش آگاهی از برند است. شما می توانید لوگو و سایر عناصر برند خود را به صورت برجسته روی بسته بندی خود نمایش دهید و خود بسته نیز می تواند ،عنصری از برند شما باشد. هنگامی که مشتریان بسته بندی شما را در فروشگاه می بینند، از برند شما آگاه می شوند و دفعه بعد که به محصولی که ارائه می کنید نیاز دارند، به شرکت شما فکر می کنند.

برند

ابزار بازار یابی آنلاین موثر:

بسته بندی حتی می تواند یک ابزار بازاریابی آنلاین موثر باشد. مشتریان ممکن است تصاویری از بسته بندی با توجه به جنبه زیبایی شناختی یا منحصر به فرد بودن بسته بندی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، که به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کند و به عنوان توصیه ای از مشتری که تصویر را پست می کند، عمل می کند.

برند

بسته بندی در روند تولید هر محصولی بخش مهم و حیاتی است. بسته بندی انواع متفاوتی متناسب با نوع محصول دارد. طراحی های متنوعی نیز برای بسته بندی وجود دارد. اما آگاهی کامل از نوع و طرح بسته بندی کمک زیادی در روند فروش محصولات به تولیدکنندگان می‌کند. طراحی‌های خاص و منحصر به فرد به نوعی معرف محصول شما نیز است. کیفیت بسته بندی معرف کیفیت بالای محصول شما است.

برای مشاوره و خرید بسته بندی ها جذاب می توانید از خدمات شرکت سورنا برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر وارد کننده‌ی ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، با سال ها تجربه ی موفق. اجرای بیش از 1000 پروژه‌ی موفق در زمینه‌ی واردات بسته بندی های با کیفیت استاندارد های منتخب جهانی.

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.