بررسی محصولات و بسته بندی فنتی بیوتی

بررسی محصولات و بسته بندی فنتی بیوتی

 برند آرایشی فنتی بیوتی یکی از برندهای زیبایی مشهور است که از زمان شروع به کار موفقیت‌هایی در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است. وقتی به تاریخچه Fenty Beauty نگاه می‌کنید، می‌توانید موفقیت آن‌را به  منحصر به فرد بودنش نسبت داد. این برند لوازم آرایشی بر ایجاد تنوع رنگ در دنیای زیبایی تاکید کرده است.

در ادامه متنی درباره برند فنتی‌بیوتی، تاریخچه و مسیر موفقیت آن می‌خوانید.

  • تولد برند فنتی بیوتی
  •  هویت برند Fenty Beauty
  • بررسی محصولات و بسته بندی های این برند
  •  استراتژی بازاریابی Fenty Beauty

تولد برند زیبایی ریحانا:

برند فنتی بیوتی در هفته‌ی مد سال ۲۰۱۷ نیویورک رونمایی شد و ریحانا محصولات خود را در باند فرودگاه در کنار محصولات پوما به نمایش عموم گذاشت.

فروشگاه‌های فنتی بیوتی :

 این برند ۱۶۲۰ فروشگاه در سراسر جهان دارد و حتی در عربستان سعودی هم شعبه‌ای فعال کرده است و البته تقاضای بالای خریداران این کشور برای محصولات فنتی بیوتی، سود بسیاری برای برند به همراه دارد.

خطوط اصلی برند:

رنگ لب فنتی بیوتی:

یکی از آنها رنگ لب Red Stunna بود که اواخر سال ۲۰۱۷ عرضه شد. برخی دیگر از تینت‌های لب در رنگ‌های مختلف مانند قهوه‌ای شکلاتی، هلویی، مشکی و صورتی عرضه شدند. 
بسته‌بندی کالا طراحی ویژه‌ای داشت و با دیدن آن سریعا می‌توان فهمید این محصول متعلق به برند فنتی است. رنگ قرمز و مثلث شکل بودن این بسته‌بندی حس قدرت زنانه را به‌خوبی منتقل می‌کند.

 

  • هایلایتری به شکل گدازه های آتشفشانی:

هایلایتر، اولین محصول بدن فنتی بیوتی بود. این برند همچنین بورس کابوکی برای طرح گدازه‌های آتشفشان روی بدن تولید کرد که محصولی جداگانه‌ای است. بسته‌بندی هایلایترهای بدن در عین سادگی جذابیت ویژه‌ای دارد و درخشندگی آن در بسته هم خودش را نشان می‌دهد.

هایلایتر برند فنتی بیوتی

  • انتخاب جسورانه برای پنکک فنتی بیوتی:

پودر نارنجکی درخشان و براق(Fenty Beauty Fairy Bomb Shimmer Powder) محصول دیگری است که فنتی بیوتی معرفی کرد و تنها محصولی بود که فیلترهای رز طلایی داشت که روی هر تناژ پوستی عالی به نظر می‌رسد. این محصول طراحی بسته‌بندی خاصی دارد که محصولی مشابه آن تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش تولید نشده است. کیفیت بالای محصول در کنار خلاقیت در طراحی بسته‌بندی می‌تواند یکی از عوامل شهرت یک برند باشد.

کانسیلر با تنوع رنگی بی‌نظیر:

ابتدای سال ۲۰۱۹، Fenty Beauty برخی از محصولات بزرگ خود را منتشر کرد که هنوز هم بین مصرف‌کننده‌ها محبوب هستند. اولین کانسیلر Pro Filt’r Instant Retouch Concealer بود که با ۵۰ رنگ مختلف برای متناسب شدن با رنگ‌های مختلف پوست معرفی شد. بسته بندی ساده اما شیک گسترده بودن رنگ‌ها ترکیب زیبایی برای بسته بندی ها به وجود آورده است که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد.

 

یک چیز خارق‌العاده در مورد محصولات Fenty Beauty این است که آنها هنگام ایجاد تمام محصولات خود رنگ ها را در نظر گرفتند. این برند نه تنها کانسیلرها یا فونداسیون هایی را برای تناسب با رنگ پوست ایجاد می کند، بلکه انواع دیگری مانند پرایمرها و بالم لب ها را نیز ایجاد می کند.

هویت برند Fenty Beauty:

  • مجموعه کاملی از سایه‌ها:

مهم‌ترین عاملی که امروزه به موفقیت این برند کمک می‌کند، پیشنهادهای منحصر به فرد آن است که با سایر برندهای لوازم آرایشی متفاوتند. به‌ندرت پیش می‌آید که برندهای لوازم آرایشی مجموعه کاملی از سایه‌ها را به یک‌باره منتشر کنند.

  • طیف وسیع رنگی:

طیف وسیعی از سایه‌هایی که Fenty Beauty ارائه می‌دهد آنها را نه تنها محبوب، بلکه در زیبایی و مد منحصر به فرد کرده است. آن‌ها با ایجاد سایه‌هایی که با تناژ پوست همخوانی دارد تا آن‌جا پیش رفتند که جامعه آلبینو را نیز دربرگرفت و تحسین زیادی برای این برند به دنبال داشت. 

جالب‌تر این‌که ایده ریحانا برای گنجاندن سایه‌هایی برای تن‌های تیره‌تر، رنگ‌های بسیار کم‌رنگ است، در نتیجه هر زنی می‌تواند سایه‌ای پیدا کند که با پوست خود مطابقت دارد.
در صنعتی که در آن سایه‌های کمتری برای زنان با رنگ پوست تیره ساخته می‌شود فنتی بیوتی تحول بزرگی در آن ایجاد کرد. در گذشته وقتی صحبت از محصولات زیبایی به میان می‌آمد به نظر می‌رسید که زنان تیره‌تر کنار گذاشته می‌شوند و فنتی بیوتی توانست این طرز فکر را در تولیدکنندگان تغییر دهد.
فنتی بیوتی برای همه‌ی تناژهای پوستی محصول مناسب ارائه می‌دهد.

استراتژی بازاریابی Fenty Beauty:

  • دسترسی آسان:

 فروشگاه‌های آنلاین:

فروشگاه‌های آنلاین: هر کسی می‌تواند لوازم آرایشی مورد نظر خود را از این دراه‌های فروش فنتی بیوتی تهیه کند و این برند به یک منطقه جغرافیایی خاص محدود نمی‌شود. کشورهایی که هیچ فروشگاه فیزیکی برای فروش محصولات فنتی بیوتی ندارند، همیشه می‌توانند محصولات خود را به صورت آنلاین سفارش دهند.

 

  • بازار هدف:

جالب این‌جاست که فنتی بیوتی افراد زیادی را هدف قرار می‌دهد. شاید این برند فقط برای همه باشد! آنها محصولاتی را با هدف پاسخگویی به طیف گسترده‌ای از نیازهای مشتریان در زمینه لوازم آرایشی تولید کرده‌اند.

فنتی برندی برای استفاده همه:

وقتی به تاریخچه فنتی بیوتی نگاه می‌کنید، به‌راحتی می‌توانید ایده‌های نوآورانه آنها را ببینید، مثلا برند ریحانا ابتدا محصولاتش را  برای زنان تولید می‌کرد اما اکنون مردان نیز در فهرست او هستند. بنابراین جدا از گنجاندن انواع رنگ پوست در تولید، هر طیف محصول را در برمی‌گیرد. امروزه فنتی بیوتی عطرهای بدون جنسیت و محصولات مراقبت از پوستی دارد که برای مردان و زنان مناسب است.

فنتی برندی با ایده‌های بسیار خلاقانه:

در طول تاریخچه کوتاه فنتی، نه‌تنها به دلیل کیفیت محصولاتش بلکه به دلیل ایده‌های نوآورانه‌ای که در آن گنجانده‌اند، پیشرفت کرده است. این ایده‌ها آنقدر منحصر به‌فرد هستند که به برند فنتی هویت متمایزی داده‌اند. فراگیری نوآورانه آن تضمین کرده است که زنان و مردان سراسر جهان به محصولات آرایشی متناسب با رنگ پوستشان دسترسی داشته باشند. این امر فنتی بیوتی را از سایر برندهای لوازم آرایشی دنیا متمایز می‌کند.

فنتی بیوتی ایران

برند فنتی بیوتی با کارهایی که بسیاری از برندهای مشابه در انجام آن ناکام مانده‌اند، به موفقیت‌های زیادی رسیده است. بسیاری از برندها نتوانسته‌اند طیف وسیعی از سایه‌های متناسب با رنگ‌های مختلف پوست را تولید کنند ولی ریحانا موفق شد همه آنها را پوشش دهد و آن‌قدر درآمد داشته که آن‌را به برندی موفق‌تر از هر برند مشهوری تبدیل کرده است.
فنتی بیوتی استانداردهای بالایی خصوصا از نظر رضایت مشتری دارد و الگویی برای سایر برندهای در حال رشد لوازم آرایشی است. ریحانا نه‌تنها در موسیقی نامی برای خود کسب کرد بلکه بسیاری از موفقیت‌های او از فنتی بیوتی حاصل شده است. به گزارش مجله تایمز، این برند جزو بهترین ابداعاتی بود که سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. فنتی بیوتی برندی با ایده‌های خلاقانه توانسته محصولاتی با کیفیت بالا ارائه دهد و در کنار آن به خلق هنرمندانه بسته‌بندی محصولات نیز پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر، وارد کننده ظروف بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی، دارویی و غذائی

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.