چگونه بسته‌بندی روی فروش محصول اثر می‌گذارد؟

چگونه بسته‌بندی روی فروش محصول اثر می‌گذارد؟

هیچ موقع نمی‌توان از میزان اهمیت بسته‌بندی محصولات صرف‌نظر کرد. بسته‌بندی نقش‌های متعددی برای برندها و مشتریانشان ایفا می‌کند؛ بازاریابی، فروش و آگاهی از برند بعضی کارهایي‌ست که یک بسته‌بندی خوب به‌خودی خود انجام می‌دهد. بسته‌بندی باید اطلاعات کافی از طریق متن، تصاویر و اشکال هندسی خود به مخاطب نشان دهد. باید به‌راحتی حین مصرف باز شود و در طول حمل و نقل هم باز نشود.در ادامه چند قانون مهم را بررسی می‌کنیم که باید در بسته‌بندی رعایت شوند:

 

تاثیر لوگو و فونت برند:

بسته‌بندی باید با شخصیت برند شرکتی که محصول را می فروشد مطابقت داشته باشد. بسته‌بندی‌هایی که شامل عناصر برند مانند لوگوها، رنگ‌های برند و فونت‌های برند است، می‌تواند به مشتریان کمک کند تا شرکت سازنده‌ی محصول را شناسایی کنند. همچنین مشتریان جدید با استفاده از آن با برند شما آشنا می‌شوند، یک فرصت بزرگ برای آگاهی از برند است و نقش اساسی در افزایش فروش دارد .

اولین برداشت از محصول شما :

بسته‌بندی شما اغلب اولین برداشتی است که مشتری از شرکت شما می‌گیرد و بسیار مهم است که اولین برداشت را به‌خوبی ایجاد کنید. اگر بسته‌بندی با کیفیت باشد، به احتمال زیاد مشتریان برند و محصولات شما را به کیفیت خوب مرتبط می‌کنند. از طرفی مهم است که بسته‌بندی به اندازه کافی از محصولات شما محافظت کند، اگر این‌طور نباشد به نظر مشتری شما به اندازه کافی به محصولات و مشتریان خود اهمیت نمی‌دهید.

 آگاهی از برند:

بسته‌بندی ابزاری عالی و مناسب برای افزایش آگاهی از برند است. شما می‌توانید لوگو و سایر عناصر برند را به‌صورت برجسته روی بسته‌بندی نمایش دهید و خود بسته نیز می تواند عنصری از برند شما باشد. وقتی مشتری بسته‌بندی را در فروشگاه می بیند، با برند شما آشنا می شود و دفعه بعد که به محصولی نیاز دارد، شرکت شما را به خاطر می‌آورد.

بسته بندی

ابزار بازار یابی آنلاین موثر:

بسته بندی حتی می تواند یک ابزار بازاریابی آنلاین موثر باشد. مشتریان ممکن است تصاویری از بسته بندی با توجه به جنبه زیبایی شناختی یا منحصر به فرد بودن بسته بندی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، که به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کند و به عنوان توصیه ای از مشتری که تصویر را پست می کند، عمل می کند.

بسته‌بندی انواع متفاوتی متناسب با نوع محصول دارد و در روند تولید هر محصولی بخش مهم و حیاتی است. طراحی‌های متنوعی نیز برای بسته بندی وجود دارد اما آگاهی کامل از نوع و طرح بسته‌بندی کمک زیادی در روند فروش محصولات به تولیدکنندگان می‌کند. طراحی‌های خاص و منحصر به فرد به نوعی معرف محصول شما و کیفیت آن معرف کیفیت بالای محصول شماست.

برای مشاوره و خرید بسته بندی ها جذاب می توانید از خدمات شرکت سورنا برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر، وارد کننده ظروف بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی، دارویی غذائی

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.