کدام چاپ برای بسته بندی های دارویی و بهداشتی مناسب تر است؟

کدام چاپ برای بسته بندی های دارویی و بهداشتی مناسب تر است؟

چاپ در صنعت بسته بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اهداف فروشنده کسب سود و فروش بالا است. در زمینه چاپ بسته بندی موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. در سراسر جهان، چاپ بسته بندی به طور قابل توجهی در حال تغییر است زیرا چاپگرها با چالش های مهمی روبرو هستند. صاحبان برند به طور فزاینده ای به دنبال بسته بندی های جدید و نوآورانه هستند. راه حل های بسته بندی به صاحبان برند اجازه می دهد تا محصولات جدید منحصر به فردی را برای ایجاد برند و بازار خود ارائه دهند.

تاثیر چاپ و طراحی حرفه ای در فروش محصول چیست :

بخشی از استراتژی پشت طراحی بسته بندی محصول، یافتن راهی برای متمایز شدن از رقبا است، در حالی که آنقدر متفاوت به نظر نمی رسد که مشتریان هدف شما را گیج کند. طراحی یکی از موثرترین روش ها برای بهبود فروش بدون صرف هزینه بیشتر است. . می توانید جعبه سفت و سختی را که آثار هنری قدیمی را دارد بردارید، آن را ارتقا دهید و در نهایت طراحی بسیار زیباتری داشته باشید. جعبه همچنان همان است، بنابراین هیچ چیز با هزینه شما تغییر نمی کند، فقط ظاهر بهتری دارد. باعث فروش بیشتر می شود. حتی فقط اضافه کردن لهجه های ظریف مانند فویل مهر زدن یا حروف برجسته به جعبه شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. رویکرد شما به طراحی بسته بندی باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد.

چهارنوع از چاپ بر بروی بسته بندی استفاده می شود .عبارتند از:

 • لیتوگرافی یا به اختصار "litho" یا "offset".
 • فلکسوگرافی یا به اختصار "فلکسو"
 • دیجیتال.
 •  روتوگراور یا به اختصار گراور

لیتوگرافی چیست:

لیتوگرافی یک فرآیند چاپ است که از یک صفحه سنگی یا فلزی مسطح استفاده می‌کند که روی آن قسمت‌های تصویر با استفاده از ماده‌ای چرب کار می‌شود تا جوهر به آن‌ها بچسبد، در حالی که نواحی غیرتصویر دافع جوهر هستند از مزایای اصلی چاپ لیتوگرافی می توان به کیفیت چاپ بی نظیر، مقرون به صرفه بودن در کارهای با حجم بالا، سرعت و انعطاف پذیرترین فرآیند در انتخاب گزینه های چاپ استوک و نهایی اشاره کرد.

لیتوگرافی

فلکسو گرافی چیست :

فلکسوگرافی یک فرآیند چاپ است که در آن صفحات برجسته انعطاف پذیر با جوهر تغذیه می شوند تا سپس تصاویر یا متن روی یک زیرلایه چاپ شوند.

بازارهایی که از چاپ فلکسوگرافی استفاده می کنند

 • محصولات مصرفی
 •  صنعت پزشکی و داروسازی 
 • لوازم مدرسه، خانه و دفتر 
 • جعبه ها

فلکسو

چاپ دیجیتال چیست:

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ تصاویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم بر روی انواع بسترهای رسانه ای است. چاپ دیجیتال بسیاری از مراحل مرتبط با چاپ معمولی را حذف می کند و در نتیجه سریعتر تکمیل می شود. مراحل قرار دادن صفحات روی پرس و تنظیم برای هر رنگ را حذف می کند. چاپ دیجیتال به کار آماده سازی کمی نیاز دارد، که آن را به راه حلی عالی برای چاپ سریع و سفارشات چاپ به موقع تبدیل می کند.

بازارهایی که از چاپ دیجیتال استفاده می کنند:

 •  
 •  کاغذ 
 • کاغذ عکس
 • بوم پارچه 
 • مواد مصنوعی
 • مقوا

روتوگراور چیست :

روتوگراور (یا به اختصار گراور) نوعی فرآیند چاپ قلمی است که شامل حکاکی تصویر بر روی حامل تصویر است. در چاپ گراور، تصویر بر روی یک استوانه حک می شود، زیرا مانند چاپ افست و فلکسوگرافی از دستگاه چاپ چرخشی استفاده می کند.

موارد استفاده چاپ روتوگراور:

 •  چاپ تجاری مجلات
 • کارت پسستال
 • بسته بندی مقوا

چاپ انتخاب مناسبی برای بسته بندی های دارویی و بهداشتی کدام است؟

در صنعت پزشکی و داروسازی، بسته‌بندی‌هایی که به وضوح و به طور مداوم چاپ می‌شوند، کلید ایمنی مصرف‌کننده و همچنین ایجاد آگاهی از برند است. چاپ فلکسوگرافی با قابلیت چاپ بر روی طیف گسترده ای از بسترها، می تواند تمام مواد بسته بندی متنوعی را که معمولا استفاده می شود، انجام دهد. برای داروها و لوازم پزشکی استفاده می شود. فلکسو این قابلیت را دارد که در تولید چسب های بسته بندی تاولی استفاده شود - که معمولاً برای بسته بندی داروهای تجویزی استفاده می شود. علاوه بر این، چاپ فلکسوگرافی به طور مداوم بسته بندی ضد دستکاری و مطابق با FDA را ارائه می دهد و حتی می تواند از جوهرهای غیر سمی و سازگار با محیط زیست استفاده کند.

چاپ

مزیت چاپ فلکسو در چیست ؟

هر کسب و کاری که محصولاتی را به فروش می رساند می تواند از چاپ فلکسوگرافی استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که محصولاتشان در بسته بندی های طراحی و چاپ شده زیبایی به فروش می رسند. علاوه بر بسته بندی محصول و مواد حمل و نقل، از چاپ فلکسوگرافی نیز می توان برای ایجاد مواد نمایشی محصول تولید انبوه تقریباً از هر رسانه ای استفاده کرد. معمولاً روی تابلوهای بسته بندی مسطح چاپ می شود، مواد نمایشگر باید همیشه دارای نام تجاری دقیق و پیام رسانی واضح محصول با طراحی جذاب و ظاهر حرفه ای باشند. چاپ فلکسوگرافیک به شرکت ها در همه جا کمک می کند تا به دقت برند در تمام بسته بندی های چاپی، حمل و نقل و مواد نمایشی دست یابند.

 

 

بسته بندی چاپی روشی موثر برای ارتباط با ظاهر، کیفیت و اطلاعات یک محصول است. علاوه بر این، چاپ به ایجاد هویت محصول کمک می کند. اکثر مصرف کنندگان محصولات خود را در بسته بندی چاپ شده می خواهند. این برای تمام مواد مربوط به فروش و بازاریابی اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر وارد کننده‌ی ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، با سال ها تجربه ی موفق. اجرای بیش از 1000 پروژه‌ی موفق در زمینه‌ی واردات بسته بندی های با کیفیت استاندارد های منتخب جهانی.

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.