برچسب های دارویی چه اطاعاتی به ما می دهند؟

برچسب های دارویی چه اطاعاتی به ما می دهند؟

استفاده ایمن از همه داروها به خواندن برچسب روی بسته دارو توسط کاربران بستگی دارد.بهبود طرح برچسب گذاری ولیبل داروها می تواند به متخصصان سلامت و بیماران ،مراقبان برای انتخاب داروی مناسب کمک کند . در نتیجه به کاهش خطاهای دارویی کمک می کند. در ادامه به بررسی مواردی که در طراحی لبیل بروی بسته بندی های دارویی باید توجه شود، می پردازیم.

برچسب گذاریی دارویی چیست:

عنوان برچسب‌گذاری نسخه‌ای نیز گفته می‌شود، یک ماده نوشتاری، چاپی یا تصویری روی هر دارو یا هر ظرف آن یا همراه با چنین دارویی است. برچسب‌های دارو به دنبال شناسایی محتویات دارو و بیان دستورالعمل‌ها یا هشدارهای خاص برای تجویز، نگهداری و دفع هستند. 

برچسب گذاریی دارویی از چه زمانی آغاز شده :

از دهه 1800، به دلیل تقاضا برای یک پلتفرم تجاری عادلانه، نیاز به شناسایی سموم و آگاهی از سلامت عمومی، قوانینی برای تعیین قالب‌های برچسب‌گذاری دارو مطرح شده است. .

چرا برچسب گذاریی دارویی از اهمیت ویژه ای برخورد دار است ؟

مسلماً تقریباً هر بخش صنعتی دارای استانداردهای سختگیرانه مرتبط با بسته بندی و برچسب زدن است. اگرچه ممکن است بلعیدن قرص سخت باشد، اما عواقب برچسب گذاری نادرست در صنعت داروسازی می تواند کشنده باشد.با در نظر گرفتن عواقب برچسب‌گذاری نادرست، بیماران اعتماد زیادی به داروسازان دارند و اطمینان دارند که داروهایی که برایشان تجویز می‌شود به درستی برچسب‌گذاری شده است . داروسازان به عنوان متخصص در زمینه دارو، نقش مهمی در ایمنی بیمار دارند.

 

در برچسب های دارویی موارد خاصی از اطلاعات در نظر گرفته می شود . که برای استفاده ایمن از دارو حیاتی هستند این موارد شامل:

  • نام دارو 
  • بیان قدرت (در صورت لزوم) 
  • مسیر اجرا 
  • دوز شناسی 
  • هشدارها 
  • جزئیات دوز.
  • موارد منع مصرف 
  • هشدارهای کمتر شدید 
  • شایع ترین عوارض جانبی (به عنوان مثال، عوارض جانبی).
  •  تداخلات دارویی

برچسب

ضرورت استفاده برچسب های دارویی در داروخانه ها در چیست :

اهمیت برچسب گذاری دارو برای ایمنی بیمار به طور گسترده ای درک شده است. با این حال، داروخانه ها همچنین باید از این روش ساده برچسب زدن برای کمک به مدیریت داروخانه و جابجایی دارو توسط پزشکان مراقبت های بهداشتی استفاده کنند. این نه تنها می تواند عملیات اساسی در داروخانه را بهبود بخشد، بلکه به طور بالقوه از خطاهای کشنده جلوگیری می کند.

 

دارو

قوانین برچسب گذاری دارویی:

1. برچسب های دارویی باید واضح باشد.

2. متخصصان باید به راحتی برچسبب های دارویی را شناسایی کنند .

3. اگر محصول شما یک داروی کنترل شده است، باید از حروف CD در یک مثلث معکوس استفاده کنید. این اجباری نیست، اما ما شما را تشویق می کنیم که این علامت را روی برچسب محصول خود قرار دهید.

4. برچسب ها باید واضح باشند. متخصصان مراقبت های بهداشتی و بیماران باید به راحتی بتوانند دارو را با برچسب شناسایی کنند.

5. بسته‌های نمونه باید دارای عبارت «نمونه پزشکی رایگان – نه برای فروش مجدد» یا عبارت مشابه روی بسته‌بندی بیرونی باشند. بیش از حد برچسب نباید استفاده شود.

6. برچسب ها باید حاوی هشدارهایی برای استفاده ایمن از دارو باشند. هشدارهای اضافی باید روی بسته بندی داروهای مشخص شده درج شود.

دارو

برچسب روی داروهای تجویزی شما به شما می گوید که چگونه دارویی را که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای برنامه درمانی شما توصیه کرده است، به درستی مصرف کنید. درک اطلاعات روی این برچسب بسیار مهم است. با مصرف صحیح داروهای خود بهترین نتایج درمانی را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر وارد کننده‌ی ظروف بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، با سال ها تجربه ی موفق. اجرای بیش از 1000 پروژه‌ی موفق در زمینه‌ی واردات بسته بندی های با کیفیت استاندارد های منتخب جهانی.

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.