نوآوری کوکاکولا در بسته‌بندی‌ نوشابه

نوآوری کوکاکولا در بسته‌بندی‌ نوشابه

یک کارخانه محلی که محصولات کوکاکولا از کوکای رژیمی و اسپریت تا انرژی‌زا را تولید می‌کند، تغییری در بسته‌بندی خود ایجاد کرده است. این شرکت، حلقه‌های پلاستیکی درپوش خود را با یک بسته‌بندی کاغذی بر پایه‌ی الیاف جایگزین خواهد کرد. خطر حلقه‌های پلاستیکی طی چند سال گذشته، موضوع مهمی است که مورد توجه محافظان و حامیان محیط‌زیست و زیست‌شناسان دریایی قرار گرفته. وقتی این حلقه‌ها در طبیعت پراکنده می‌شوند، می‌توانند اطراف نوک، بال و پای پرندگان یا بینی، دهان و بدن حیوانات، پستانداران، لاک‌پشت‌ها و حتی جانداران دریایی گیر کنند و جان آن‌ها را به خطر بیندازند. تخمین زده می‌شود محصولات پلاستیکی سالانه حدود ۱۰۰ هزار حیوان دریایی را از بین می‌برند و امنیت اقیانوس‌ها برای حیوانات با حلقه‌ها به‌ خطر می‌افتد. یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ نشان داد که سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود و این واقعیت که تجزیه و تخریب پلاستیک اغلب صدها سال طول می‌کشد، نشان‌دهنده‌ی تخریب بالای طبیعت با این زباله‌هاست.

لیبرتی (یک شرکت همکار کوکاکولا) تخمین می‌زند سیاست جدید برند، سالانه به کاهش حدود ۳۴۰۰۰ کیلوگرم زباله‌ی پلاستیکی در طبیعت کمک می‌کند. حلقه‌ی جدید بسته‌بندی بر پایه‌ی کاغذ، طراحی و تولید می‌شود و کوچک، فشرده و بازیافتش ساده است. این راهکار جدید اولین نوآوری در نوع خود در ایالات متحده محسوب می‌شود. پل مولیگان، یکی از مالکان نوشیدنی‌های لیبرتی کوکاکولا در این مورد گفته: «خوشحالیم اولین تولیدکننده‌ی بطری در ایالات متحده هستیم که این سیستم بسته‌بندی نوآورانه را پیاده‌سازی می‌کند. حلقه‌های جدید به زودی روی قوطی‌های نوشابه کوکاکولا در سراسر پنسیلوانیا، نیوجرسی و نیویورک اجرا می‌شود و به سایر برندهای نوشیدنی در ماموریت کاهش زباله‌های پلاستیکی می‌پیوندد.»

کوکاکولا

 تاریخچه‌ی استفاده‌ از حلقه‌های پلاستیکی در بسته‌بندی:

از دهه‌ی ۱۹۷۰، حلقه‌های پلاستیکی شش‌تایی (Six Pack) نمادی از زباله‌های پلاستیکی مضر بوده‌اند و بر اساس گزارش نشنال جئوگرافی به‌عنوان دشمنان اقیانوس شناخته می‌شوند. این حلقه‌ها چهار دهه در دسترس تولیدکنندگان نوشیدنی بوده‌اند و حالا نسبت به تولیدات اولیه کنترل بیشتری روی آن‌ها وجود دارد با این حال آثار تخریبی آن‌ها بر محیط‌زیست ادامه دارد.

شرکت تولیدی Illinois Tool Works ادعا می‌کند پس از آن‌که یک واحد عملیاتی شرکت به نام HiCone حلقه‌های شش‌بست را ابداع کرد، صنعت بسته‌بندی نوشیدنی متحول شد. امروزه همان واحد انواع حلقه‌های پلاستیکی شش‌تایی را روی دستگاه‌هایی استفاده می‌کند که بنا بر ادعای خودش می‌تواند ۲۴۰۰ قوطی در دقیقه بسته‌بندی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

*نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند.


دیدگاه ها

سالار احمدی

arsalanahmady@dmail.com

بسیار عالی امیدوارم <a href="google.com">بتوان</a> خرید مناسبی انجام داد


پاسخ کارشناس

باسلام برای دریافت مشاوره در رابطه با انواع ظروف نگهداری و بطری های سورنا، با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

سورنا انتخاب برتر

سورنا انتخاب برتر، وارد کننده ظروف بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی، دارویی و غذائی

+98 (21) 58226

adminsocial@sorena-pack.com

تهران. خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی کوچه یاس، پلاک ۸ واحد ۱

logo-samandehi

تمامی حقوق مادی و معنوی برای سورنا محفوظ است.